klaudia cur

klaudia cur
1 vote, 8.00 avg. rating (79% score)

rp_zdjecie11.jpgLondyn jest przepięknym miastem przyciągającym turystów całą masą wiekowych zabytków i wielu innych ciekawych atrakcji. Londyn najbardziej słynie z tego, że od wieków jest siedzibą brytyjskiej rodziny królewskiej.
Będąc w Londynie każdy turysta w pierwszej kolejności powinien udać się pod pałac Buckingham, aby zobaczyć jak mieszka brytyjska królowa wraz ze swoją rodziną. Kolejnym ważnym miejscem, które koniecznie zobaczyć trzeba, będąc w Londynie jest słynny Big Ben- zabytkowy zegar odmierzający czas wszystkim londyńczykom śpieszącym się do pracy. Będąc tam należy koniecznie zwiedzić słynną Katedrę Westminsterską. Opactwo Westminsterskie położone jest w przepięknej i niezwykle atrakcyjnej okolicy, nad brzegiem Tamizy. Wszyscy miłośnicy ogrodnictwa powinni koniecznie wybrać się do królewskich ogrodów Kensington Garden.
Będąc w Londynie, warto jest też pojechać poza miasto i udać się do miasteczka Greenwich, aby zobaczyć miejsce, przez który przebiega słynny południk zerowy, na podstawie którego odliczany jest czas na całym świecie.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

About the author